Zabezpečení dat

Master Internet VSHosting

Naše služby provozujeme na vlastních serverech umístěných v profesionálních datacentrech společností Master Internet a VSHosting. Počítače jsou fyzicky chráněny proti krádeži, neautorizovaný přístup k nim není možný.

Monitoring

Fyzické i virtuální servery, stejně jako všechny klíčové služby podléhají neustálému monitoringu. O případných výpadcích se tak dozvíme v řádu sekund a nonstop dozor je připraven reagovat v kteroukoli denní i noční hodinu. Plánované údržbové práce spojené s dočasnou nedostupností některých služeb provádíme mimo špičku (mezi půlnocí a 6. hod ranní). Proto jsme schopni garantovat minimálně 99,5 % dostupnost všech služeb.

Replikace

Všechny soubory nahrané na Capsu libovolnou cestou (web, FTP, aplikace) jsou během několika sekund automaticky zreplikovány na druhé, fyzicky oddělené diskové pole. Konzistence uložených a posílaných souborů je zajištěna kontrolními hashi v Capse (MD5). Soubory ukládáme na disková pole s odolností proti výpadku 2 HDD a s další úrovní kontrolování a oprav chyb v souborovém systému ZFS.

Šifrování

Samozřejmostí je rovněž šifrování veškeré internetové komunikace pomocí standardního TLS/SSL rozšíření (HTTPS, FTPS). Přihlašovací údaje se nikdy neukládají v otevřené podobě. Používáme SSL certifikát s ověřením organizace, podepsaný jednou z nejrozšířenějších autorit a platný pro všechny subdomény kvůli projektům Capsy pro týmy.